wtorek, kwiecień 23, 2019

                                                                                                       Aktualizacja: piątek, 05.04.2019 r.

logo

Perełki z grupy II obchodzą Dzień Świadomości Autyzmu

2.04.2019 dzieci z grupy II z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, z nauczycielkami Elżbietą Wysocką i Magdaleną Bagińską  przyłączyły się do akcji obchodów Dnia Świadomości Autyzmu. Dzień przebiegał w kolorze niebieskim. Dzieci i panie ubrane na niebiesko. Najpierw oglądanie bajki ,,Podróż Marii” i przybliżenie dzieciom zaburzenia, jakim dotknięte są osoby ze spektrum autyzmu. Zapoznanie dzieci z jakimi problemami spotykają się osoby dotknięte autyzmem. Układanie loga, hasła na wirtualnej macie EduSense, praca plastyczna, serduszko dla osób z autyzmem, a także wyjaśnienie pojęcia ,,Zespół Aspergera” Wszystkie działania w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami z autyzmem i uczenie dzieci od najmłodszych lat, że "inność" znaczy "wyjątkowość", którą warto poznać, polubić czy po prostu zaakceptować.

N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka


Perełki z grupy II i ,,Dzień na opak”

Dzieci z  grupy II z Miejskiego Przedszkola im. Jana Brzechwy, w dniu 1.04.2019 – czyli Prima Aprilis, obchodziły niecodzienny dzień, czyli ,,Dzień na opak”. Nauczycielki: Elżbieta Wysocka, Magdalena Bagińska przy współpracy z rodzicami zorganizowały ten,, opakowy dzień”. W tym dniu, dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach: ,,przewróconych na lewą stronę, odwróconych z przodu na tył”. Było śmiechu co niemiara.. Chodziliśmy podskakując, chodząc do tyłu, chodząc na matach ,,stópki i rączki", jedząc na opak – na odwróconych stolikach, oglądając bajkę ,,tyłem do przodu”. Hahahaha, to był naprawdę odwrócony dzień.

Dziękujemy Perełkowym rodzicom za pomoc w organizacji tego ,,opakowego dnia”.

N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka


Perełki z grupy II Powitały Wiosnę
 
W dniu 21 marca dzieci z grupy II z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, z nauczycielką Magdaleną Bagińską obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Tradycji stało się zadość. Marzanna - symbol Zimy została pożegnana, a Perełki barwnym korowodem z muzyką, wiosennymi okrzykami i piosenkami przeszły ulice Ełku, wzbudzając uśmiech na twarzy mijanych przechodniów.
N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka

,,Perełki’ z grupy VI obchodzą Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru - święto uchwalone w 1961 r., na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce właśnie 27 marca 1957 r.

Przedszkolaki z grupy VI na zaproszenie pani Iwony Zalewskiej wybrały się tego dnia do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by świętować razem z biblioteką i dziećmi z innych zaprzyjaźnionych przedszkoli Międzynarodowy Dzień Teatru. Na scenie zobaczyliśmy aktorów z teatru ,,Delicates” w spektaklu pt. ,,Przygody Wieśka i Cześka” Dzieci z ogromną przyjemnością obejrzały teatrzyk, z zaciekawieniem oglądały przygody bohaterów oraz obserwowały grę aktorską. A na zakończenie nagrodziły aktorów brawami. Bawiliśmy się cudnie!

Życzymy wszystkim by w życiu było jak w teatrze: aby nie brakowało zwrotów akcji, by było magicznie i byśmy zawsze byli najlepszymi reżyserami swoich głównych ról.

M. Polcyn, B. Bednarowicz


 

 

 

Perełki z grupy II obchodzą Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca dzieci z grupy II z Miejskiego Przedszkola im. Jana Brzechwy z nauczycielką Magdaleną Bagińską obchodziły Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Skarpetki nie do pary jako symbol niepasującego chromosomu. Opowiadanie "Tajemnica znikających ciasteczek" pozwoliło przybliżyć dzieciom aspekt choroby, gdyż - co jest w tym cudowne- żadne z dzieci nie dostrzegło różnic fizycznych na przedstawionych zdjęciach. Dla naszych dzieci osoba z Zespołem Downa nie wygląda inaczej. Jest taka jak my.

N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka


Strona 1 z 3

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

1pdmsz

spz1

PPZ 2