piątek, listopad 24, 2017

Aktualizacja: niedziela, 19.11.2017 r.

Gumisie z Perełki kodują dla WOŚP

W dniu 16.01.2017 w Miejskim Przedszkolu Perełka im. Jana Brzechwy, w grupie Gumisiów, odbyły się szczególne zajęcia z cyklu Mistrzowie Kodowania Junior. Nauczycielki Magdalena Bagińska oraz Elżbieta Wysocka pod hasłem „Zakoduj w sercu dobro”, nawiązały tematem zajęć do 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się dzień wcześniej. Dzieci przyniosły do przedszkola czerwone serduszka WOŚP, wyjaśniając wspólnie z paniami ich znaczenie. Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zainspirowała do wspólnego zakodowania na macie symbolu serca oraz napisu LOVE. Nie było to proste zadanie, jednak dzieci dzielnie sprostały określaniu na macie współrzędnych wyznaczonych przez litery i cyfry.  Mata zapełniła się w odpowiednich kratkach kolorowymi kaflami, zaś zabawą końcową było nalepianie w dowolnym miejscu czerwonych serduszek Orkiestry. Swoim serduszkiem wsparła Gumisiów również dyrektor Perełki – pani Anna Birgiel.

Dzieci wypowiadały się na temat znaczenia akcji charytatywnych oraz aktywnego udziału w niesieniu pomocy potrzebującym. Zgodnie ustalono, iż tego typu przedsięwzięcia  jednoczą ludzi w bezinteresownym działaniu na rzecz innych. Życie jest najcenniejszym darem, zaś chęć wsparcia i wniesienia własnego wkładu w ratowanie najsłabszych powinna być wartością przekazywaną od najmłodszych pokoleń.
Autor: E.Wysocka