wtorek, kwiecień 24, 2018

                                                                                                       Aktualizacja: wtorek, 24.04.2018 r.

logo

Biedronki poznały piramidę zdrowego żywienia na macie MKJ

W ramach realizacji zadania rocznego Biedronki poznały piramidę żywienia. Podczas zajęć z użyciem maty MKJ dowiedziały się, że piramida żywienia przedstawia w formie graficznej ogólne zasady żywienia człowieka i aktywności fizycznej, których realizacja daje duże szanse na długie życie z zachowaniem zdrowia.
Dzieci pod kierunkiem nauczycielki - Sandry Dymek, układały poszczególne piętra piramidy wg podanego wcześniej wzoru, następnie umieszczały na wskazanych piętrach określone produkty spożywcze (dziękujemy paniom kucharkom za współpracę i udostępnienie potrzebnych produktów do realizacji zajęć).
Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, że każda z grup produktów jest zupełnie inna zarówno pod względem walorów smakowych, jak również wartości odżywczej i tylko dieta urozmaicona - zawierająca produkty z wszystkich pięter piramidy żywienia zapewni zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nauczycielka podkreśliła, że im wyższe piętro piramidy tym mniej produktów z danej grupy powinno się znaleźć w dziennym jadłospisie.
Poza realizacją zagadnień związanych z promocją zdrowia, w trakcie zajęć pojawiły się także treści matematyczne - dzieci m.in. przeliczały elementy w dostępnym dla siebie zakresie, ćwiczyły stosowanie określeń: dłuższy, krótszy.

Autor: S. Dymek


 

 

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

1pdmsz

spz1