czwartek, wrzesień 21, 2017

Aktualizacja: czwartek, 21.09.2017 r.

Dzień Czerwonego Serduszka w gr. V

Miłość niejedno ma imię - Przyjaciele obchodzą Dzień Czerwonego Serduszka pod takim hasłem odbyło się spotkanie dzieci z gr. V z Perełki z rodzicami.

13 luty był dla dzieci z gr. V z Miejskiego Przedszkola "Perełka" prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia w swojej sali gościliśmy rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli we wszystkich walentynkowych zabawach. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną "Iskierka przyjaźni". Następnie dzieci i rodzice układali na macie edukacyjnej wg ustalonego kodu piękne duże serce.

Zanim rozpoczęliśmy wesołe walentynkowe zabawy pani Bożena Padiasek i Małgorzata Polcyn rozmawiały z dziećmi na temat Walentynek dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Następnie dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się przy muzyce. Rodzice odegrali też scenki inscenizowane do wierszy dla dzieci o zakochanych parach np."Zakochana żaba", "Żuk". Na koniec spotkania rodzice i dzieci wykonali plakaty odzwierciedlające powiedzenia np. "Stara miłość nie rdzewieje", "Serce na dłoni", itp. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze .Zajęcia wywołały u wszystkich serdeczny uśmiech na twarzy.

Walentynkowe zabawy zakończono słodkim deserem w kształcie serduszka, który dostarczyła jedna z naszych wspaniałych mam.
Dziękujemy Rodzicom za wspaniałą zabawę.
Dzień Czerwonego Serduszka w Perełce na pewno można zaliczyć do udanego.
Autor: B. Padiasek