czwartek, wrzesień 21, 2017

Aktualizacja: czwartek, 21.09.2017 r.

Gumisiowe warsztaty produkcji lizaków

W dniu 1.03.2017 w grupie Gumisiów z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy odbył się pokaz produkcji lizaków, zorganizowany przez pracowników "Deser i kawka”. Gumisie miały okazję zobaczyć etapy produkcji – od przygotowania cukru, poprzez dodanie naturalnych barwników, wyrabiania masy lizakowej, kręcenia lizaków aż do momentu zapakowania ich w folię. Same uczestniczyły w procesie nadziewania na patyk i ugniatania. Poznały przyrządy do produkcji – odpowiednie platformy, materiały do zachowania temperatury masy lizakowej, sposób krojenia masy na kawałki.
Warsztaty produkcyjne zasponsorowała, mama wychowanków – pani Katarzyna Mastaj, za co Gumisie bardzo dziękują.
N –lka Perełki: Elżbieta Wysocka