środa, kwiecień 26, 2017

Aktualizacja: wtorek, 25.04.2017 r.

Gumisiowy teatrzyk cieni

Grupa Gumisiów z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy z nauczycielką Elżbietą Wysocką, zakończyła temat kompleksowy dotyczący tematyki teatralnej. Najpierw rodzice – pani Marta Drawert z Monika Marszałek przedstawiły wiersze Jana Brzechwy – Żaba oraz Smok, wykorzystując sylwety w teatrzyku cieni. Dzieciom bardzo się podobało. Było wow. Teatr cieni daje wiele możliwości – nie tylko sylwety, ale także tworzone postacie z różnego układu samych dłoni. Wystarczy odpowiednie światło. Dlatego też Gumisiom bardzo podobała się zabawa w teatr cieni. Miały okazję tworzyć łabędzie, ptaki, króliczki, psy ….To było cudowne dla nich doświadczenie. Przed prezentacją próbowały układać sobie odpowiednio dłonie, projektowały swoje postacie. Były zadowolone, gdy dzieci odgadywały zaprezentowane postacie – cienie.
Dziękujemy pani Marcie Drawert i Monice Marszałek.