piątek, listopad 24, 2017

Aktualizacja: niedziela, 19.11.2017 r.

Gumisiowe zajęcia teatralne

W dniu 3.03.2017 w grupie Gumisiów z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez nauczycielkę Elżbietę Wysocką. Tematyka zajęć – teatr. Aktywnie w prowadzenie zajęć włączyły się mamy wychowanków – pani Marta Drawert oraz Monika Marszałek. Gumisie najpierw układały na macie edukacyjnej Mistrzów Kodowania Junior – scenę tetralną wg. osi współrzędnych. Dzieci podzielone zostały na dwa zespoły: jeden budował scenę, drugi zajmował miejsca na widowni. Następnie było klasyfikowanie obrazków – pojęcia związane z teatrem – widownia, kurtyna, światła, muzyka, plakat, bilet, spektakl, aktorzy, scenografia - wszystko poparte nauką pojęć w języku migowym – dzięki pani Marcie Drawert. Na zakończenie zajęć Gumisie zrobiły swoje kukiełki z użyciem torebek foliowych i patyczków do szaszłyków.
Dziękujemy pani Marcie Drawert i Monice Marszałek za poświęcony czas i pomoc w organizacji zajęć.