sobota, czerwiec 23, 2018

                                                                                                       Aktualizacja: wtorek, 19.06.2018 r.

logo

Perełki gościły panią policjantkę

W dniu 30 maja 2017roku na zaproszenie Małgorzaty Polcyn, do dzieci z grupy V i III ,,Gumisie” przyszła pani policjantka st.post.  Agata Kuligowska  de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo  dzieci w czasie wakacji.
W trakcie wakacji szczególnie ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie. Wiele dzieci spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, które odbyło się w Miejskim Przedszkolu ,,Perełka” policjantka  przybliżyła dzieciom ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu, zasady bezpieczeństwa na drogach. Pani Agata  przestrzegała dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku.
Dzieci przypominały jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Policjantka przypomniała o korzyści noszenia odblaskowych ubrań, butów i kamizelek. Przedszkolaki usłyszały również jak zachować się podczas spotkania osoby obcej, a także w czasie kontaktu z nieznajomym psem. W związku z tym ,że wakacje to czas spędzony nad wodą , pani Agata nawiązała do bezpiecznego zachowania się podczas zabaw nad jeziorem , nad morzem, przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas kąpieli. Dzieci również mogły dowiedzieć się jak należy ubrać się, kiedy wybieramy się na rower.

Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Kuligowskiej  za poświecenie czasu na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!
Autor: E. Wysocka


bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

1pdmsz

spz1