poniedziałek, październik 23, 2017

Aktualizacja: niedziela, 22.10.2017 r.

Perełki z gr.V uczestniczą w warsztatach edukacyjno-animacyjnych

Uczniowie Centrum Edukacji specjalnej przy ŚDS w Olecku w dniu 01.06.2017r. odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole "Perełka" w Ełku. Wspólnie z przedszkolakami uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-animacyjnych "Bajka na cztery łapy", w których małym animatorom towarzyszył nietypowy partner - pies terapeutyczny - czarny labrador Mamba. Warsztaty te jako eksperyment artystyczny   zostały przeprowadzone w ramach projektu "igraMY" - Inspirujące Spotkania z Kulturą. Spotkanie miało na celu integrację osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Wspólne zabawy z udziałem psa terapeutycznego wyzwoliły w dzieciach naturalną potrzebę kreatywności oraz pozwoliły na wzajemne przenikanie się „dwóch” światów, w których każde dziecko ma swoje miejsce, jest ważne, doceniane i potrzebne jako część zespołu.

Dzieci z grupy V oraz wychowawczynie Bożena Padiasek, Małgorzata Polcyn ślicznie dziękują Pani Edycie Musialik, Emilii Cichockiej, Ewie Romanowskiej-Filon i dzieciom za wspaniałe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Autor: B. Padiasek