wtorek, kwiecień 24, 2018

                                                                                                       Aktualizacja: wtorek, 24.04.2018 r.

logo

Perełki grupy V - do szkoły gotowi. Start!

Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka i to, w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowej rzeczywistości zależy od stopnia jego dojrzałości szkolnej. Dlatego też ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie i systematyczne utrzymywanie kontaktów ze szkołą. Nasze przedszkole ,,Perełka” współpracuje  ze Szkołą Podstawową nr 2, która mieści się w pobliżu naszego przedszkola i zdecydowana większość absolwentów naszej placówki uczęszcza właśnie do tej szkoły.

W dniu 21 czerwca 2017roku dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do szkoły. Na miejscu zostaliśmy bardzo miło przywitani przez panią dyrektor Dorotę Szczawińską i panią zastępcą do spraw klas I-III Małgorzatę Juszkiewicz. Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły szkołę począwszy od pokoju nauczycielskiego, gabinetu pani dyrektor, szatnię łazienkę, stołówkę aż po salę gimnastyczną, halę sportową i brały udział w zajęciach w świetlicy, które prowadził pan Witold Rogowski- grał na gitarze znane dzieciom piosenki, między innymi ,,Podaj, podaj bananów kosz”. Ciekawa oprawa muzyczna tego spotkania sprawiła, że dzieci chętnie włączyły się też do wspólnego muzykowania. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć fragment lekcji w szkole. Obejrzały tornister ucznia, przybory szkolne i książki.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam nauczycielka nauczania zintegrowanego – pani Karolina Karaś, której serdecznie dziękujemy za oprowadzenie nas po obiekcie szkoły. Dziękujemy za mile spędzony czas.

Autor: M. Polcyn B. Padiasek


bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

1pdmsz

spz1