czwartek, wrzesień 21, 2017

Aktualizacja: czwartek, 21.09.2017 r.

Perełki z gr.V uczestniczą w Inspirujących Spotkaniach z Kulturą w Olecku

Projekt igraMY – Inspirujące Spotkania Kulturą   w Stowarzyszeniu „Dać Nadzieję” przy ŚDS w Olecku

Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy Środowiskowym Donu Samopomocy w Olecku otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „igraMY” – Inspirujące Spotkania z Kulturą. Zadanie to skierowane jest do osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Ma na celu stymulowanie kreatywności i twórcze aktywizowanie uczestników. Nietypowym partnerem dzieci i młodzieży realizujących projekt jest pies terapeutyczny, który wyzwala pozytywne emocje oraz buduje w nich poczucie sprawczości w działaniu. W ramach projektu odbył się Integracyjny Festyn Rodzinny oraz pierwszy warsztat pt.: „Bajka na cztery łapy”, podczas których mali uczestnicy mieli możliwość integracji ze środowiskiem lokalnym oraz kreatywnego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Dnia 14 czerwca 2017 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku przeprowadzone zostało Inspirującego Spotkanie, w trakcie którego najmłodsi uczestnicy zadania zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne na scenie, a także wystąpił profesjonalny teatr lalek „Pod orzełkiem” z Białegostoku. Na przybyłych gości czekała słodka niespodzianka – tort z logo projektu. W czasie poczęstunku uczestnicy Inspirującego Spotkania mieli okazję do nawiązania relacji i wymiany doświadczeń.
Autor: B. Padiasek, M. Polcyn