piątek, listopad 24, 2017

Aktualizacja: niedziela, 19.11.2017 r.

Akcja ,,Poczytaj mi duży przyjacielu” w Perełce

W dniu 14.06.2017 r wychowankowie z grupy Kubusiowi Przyjaciele i Gumisie, z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, mieli okazję uczestnictwa w akcji czytelniczej ,,Poczytaj mi duży przyjacielu”. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci obejrzały inscenizacje wybranych wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Śniadeckiego. Uczniowie przygotowali sylwety, rekwizyty, obrazki i różne zabawy językowe. Utwory Jana Brzechwy są wychowankom Perełki dobrze znane, gdyż jest on patronem przedszkola, dlatego też mogli aktywnie uczestniczyć w inscenizacji pomagając uczniom w wypowiadanych tekstach. To właśnie spowodowało, że wszystkim dzieciom spotkanie bardzo się podobało. Uczniów przygotowały nauczycielki biblioteki Zespołu Szkół Nr 1 – pani Wiesława Ruwińska i Katarzyna Mosiej, spotkanie zorganizowała nauczycielka Perełki – Małgorzata Szypulska.