poniedziałek, październik 23, 2017

Aktualizacja: niedziela, 22.10.2017 r.

Perełkowe Sprzątanie Świata
W dniu 26.09.2017 roku wszystkie grupy dzieci wraz z nauczycielkami, z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy w Ełku, przyłączyły się do akcji ,,Sprzątania Świata”, zorganizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Rano, jedna z mam naszych wychowanków, pani Justyna Pachucka, odebrała rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci i po śniadaniu wyruszyliśmy na akcję, która była poprzedzona pogadankami na temat ekologii. Niektóre z nich po raz pierwszy poznały znaczenie tego słowa, a niektórym wystarczyło tylko przypomnieć. Kształtowanie postaw proekologicznych jest jednym z zadań, na które Perełki zwracają szczególną uwagę, bo dotyczy ono najbliższego środowiska przyrodniczego oraz życia codziennego. Segregowanie odpadów, oszczędzanie wody, energia źródeł odnawialnych, recykling itp. podobne zagadnienia towarzyszą Perełkom w ich działaniach. W tym roku Perełki sprzątały teren wokół Placu Jana Pawła II, Parku Solidarności i Miejskiej Biblioteki Publicznej. To był bardzo pracowity dzień Perełek.
Autor: E. Wysocka