poniedziałek, październik 23, 2017

Aktualizacja: niedziela, 22.10.2017 r.

Perełki uczą się pierwszej pomocy

W dniu 28.09.2017 w Miejskim Przedszkolu Perełka im. Jana Brzechwy odbyły się spotkania z ratownikiem medycznym, tata naszych byłych wychowanek, panem Marcinem Romaniukiem. Perełki uczyły się udzielania pierwszej pomocy i nie tylko. Pan Marcin zapoznał dzieci z techniką wykonywania masażu serca, sztucznego oddychania. Zapoznał dzieci ze sposobami opatrywania ran oraz unieruchamiania kończyn w przypadku urazu. Praktyka była poprzedzona teorią. Dzieci dowiedziały się na, czym polega praca ratownika medycznego i jakie ma znaczenie w życiu człowieka. Pan Marcin opowiedział też dzieciom, jak należy zachować się w przypadku osoby, która leży i ,, się nie rusza”. Nie obyło się także bez przeprowadzenia egzaminu dla dzieci, dotyczącego znajomości numerów alarmowych i przyporządkowania ich odpowiednim służbom. Dzieci zdały egzamin na szóstkę.
Społeczność Perełki składa serdeczne podziękowania panu Marcinowi Romaniukowi za poświęcony czas i super zajęcia.
Autor: E. Wysocka