poniedziałek, październik 23, 2017

Aktualizacja: niedziela, 22.10.2017 r.

Dzień Uśmiechu Gumisiowych Perełek

Światowy Dzień Uśmiechu przypada każdego roku w pierwszy piątek października. Gumisie z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, z nauczycielkami Elżbietą Wysocką i Magdaleną Bagińską, po raz kolejny dołączyły do obchodów. W tym dniu wszystkie Gumisie ubrane na kolor żółty hucznie obchodziły to święto. Uśmiech towarzyszył przez cały dzień. Było malowanie nt. ,,Co sprawia mi uśmiech na twarzy”, zabawy integracyjne przy muzyce, oglądanie bajki ,,Czarodziej – władca uśmiechu”, klipy do muzyki ,,Uśmiechnij się, bo za uśmiech nie zapłacisz”. Mata edukacyjna Mistrzów Kodowania Junior posłużyła do układania ,,buziek i laików” wg. podanego rytmu, zabawy z różnymi śmiesznymi nakryciami głowy oraz zabawy przy piosence ,,Śmiech uleczy Cię”. Nie zabrakło też ,,jedzenia cytrynki" z uśmiechem na twarzy - dzielne były Gumisie. Na zakończenie dnia ozdabianie balonów buźkami i obdarowanie Gumisiów prezentem od przedszkola – odblaskowych uśmiechniętych buziek. To był naprawdę buźkowy i uśmiechnięty dzień.
Autor: E. Wysocka