poniedziałek, październik 23, 2017

Aktualizacja: niedziela, 22.10.2017 r.

Perełki z gr. II obchodzą Światowy Dzień Uśmiechu

Uśmiechnij się-uśmiech nic nie kosztuje. A potrafi zdziałać cuda- to motto na Światowy Dzień Uśmiechu w grupie II Miejskiego Przedszkola "PEREŁKA" im. Jana Brzechwy.

Dnia 06.10.2017r. dzieci z grupy II z Miejskiego Przedszkola "Perełka" im. jana Brzechwy, wraz z nauczycielkami Bożeną Padiasek i Anną Remiszewską obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Od samego początku w naszej grupie pojawiał się uśmiech. Dzieci dzieliły się uśmiechem ze swoimi rodzicami przyklejając uśmiechnięty znaczek na ubraniu, by mogli zarażać uśmiechem kolejne osoby. Przedszkolaki podzieliły się uśmiechem także z pracownikami naszego przedszkola. Żółty akcent w naszym ubiorze podkreślał radosny nastrój dnia. Na podstawie opowiadania "Uśmiechnięte skrzaty" rozmawialiśmy o tym, jak wesoło jest być dobrym i pomocnym. Za pomocą emblematów z uśmiechem skakaliśmy się przy muzyce, układaliśmy kolorowe rytmy, a malowanie uśmiechu na balonach było czystą przyjemnością. Wykonaliśmy pracę plastyczną "uśmiechnięte buzie" różnymi technikami. By nasz entuzjazm nie osłabł bawiliśmy się wykorzystując chustę animacyjną. Zapewniło to wszystkim mnóstwo uśmiechu, radości i pozytywnego zmęczenia. Każdy na koniec dostał uśmiechnięty upominek. Światowy Dzień Uśmiechu jest raz do roku, a my będziemy uśmiechać się do następnego pierwszego piątku października:)!
Autor: B. Padiasek