środa, maj 23, 2018

Aktualizacja: niedziela, 20.05.2018 r.

Perełki w ogólnopolskim programie ,,Uczymy dzieci programować”

Miejskie Przedszkole Perełka im. Jana Brzechwy od 1.02.2018 przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Uczymy dzieci programować” zorganizowanego przez EduSense – Rafała Mitkowskiego oraz Kodowanie na dywanie – Annę Świć. Jest to program skierowany do dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Celem programu jest zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z nauki programowania poprzez doświadczenie i zabawę, a te z kolei  będą łączyć jego elementy z zajęciami z różnych aktywności. Słowo ,,programowanie” wciąż dla wielu kojarzy się z komputerem, tabletem, a wcale nie musi tak być. Zajęcia z nauki programowania będą realizowane w oparciu o materiały dydaktyczne opracowane przez organizatorów. Będą one dotyczyły aktywności offlinowej i z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Program poprzez realizację zajęć stawia na rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, oswajanie z nowoczesnymi technologiami, kształtowanie postaw prospołecznych, a także nabywanie umiejętności pracy w zespole, parach. W programie przewidziane są  również warsztataty dla nauczycieli uczestniczących w programie.

Perełki z grupy II z nauczycielką Bożeną Padiasek, grupy V – z nauczycielkami – Ewą Kil i Ewą Olszewską oraz Gumisie – z nauczycielką Elżbietą Wysocką przeprowadziły już pierwsze zajęcia w ramach realizacji programu, które dzieciom bardzo się podobały i z chęcią i zainteresowaniem je wykonywały.