piątek, październik 19, 2018

Aktualizacja: czwartek, 18.10.2018 r.

Perełki poznają Photona

W dniu 9.04.2018 dzieci z V i  grupy Gumisiów z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy uczestniczyły w lekcji pokazowej nowego robota edukacyjnego Photona. Spotkanie poprowadził pan Piotr Waszkiewicz z wydawnictwa MAC Edukacja. Photon to mały, interaktywny robot, sterowany za pomocą aplikacji mobilnej i kolejny robot, który został zakupiony przez przedszkole do nauki programowania i kodowania, aby uatrakcyjnić zajęcia Perełkom. Pan Piotr zapoznał dzieci z możliwościami, funkcjami oraz sposobem programowania Photona. Perełki miały możliwość zaprogramowania swoich pierwszych tras. Dzięki niemu dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w nauce programowania, ucząc się kodowania i logicznego myślenia, od razu obserwując efekty swojej pracy.
Photon bardzo spodobał się Perełkom i na pewno będzie wykorzystywany na zajęciach.
N- lka Perełki: Elżbieta Wysocka