sobota, sierpień 18, 2018

Aktualizacja: piątek, 13.07.2018 r.

• JW_SIG_PRG
Światowy Dzień Zdrowia Gumisiów

Gumisie z Miejskiego przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy jak co roku w dniu 6.04.2018 przyłączyły się do akcji obchodów Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku obchodzono go pod hasłem ,,Zdrowie dla wszystkich”. W tym dniu dzieci dowiedziały się, jaki jest cel obchodów Światowego Dnia Zdrowia i co oznacza hasło przewodnie. Gumisie uświadomiły sobie, iż wszystkie usługi zdrowotne, czyli opieka zdrowotna powinna być dostępna dla wszystkich ludzi w równym stopniu niezależnie od możliwości finansowych – małych, dużych, starszych i niepełnosprawnych. W tym dniu dzieci ułożyły logo tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia na macie edukacyjnej z kolorowych kubeczków oraz w ramach zdrowego żywienia, które wpływa na zdrowie, własnoręcznie przygotowały koktajl bananowo – brzoskwiniowy.

{gallery}dzien.zdrowia2018{/gallery}