środa, maj 23, 2018

Aktualizacja: niedziela, 20.05.2018 r.

Perełki świętują Światowy Dzień Czekolady

12.04.2018r. dzieci z gr II z Miejskiego Przedszkola "PEREŁKA" uczestniczyły w Światowym Dniu Czekolady zorganizowanym przez   Miejską Bibliotekę Publiczną - to był najsłodszy dzień w całym roku zarówno dla dzieci, jak i Pań.
12 kwietnia to piękna data, zwłaszcza dla fanów czekolady i jej wariacji. To Dzień Czekolady. W tym dniu dzieci z gr.II uczestniczyły w warsztatach w robieniu czekoladowej masy, z której potem przy użyciu foremek wykonały ozdoby w kształcie motylków, serduszek i aniołków. Ozdobiły je różnymi kolorowymi dodatkami.Wykonane ciasteczka dzieci mogły zabrać do domu. Następnie Pani prowadząca warsztaty wyświetliła dzieciom film ukazujący "Jak powstaje czekolada". W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji o czekoladzie m.in.: skąd pochodzi, z czego się składa, jakie są jej rodzaje i jakie są jej pozytywne właściwości dla zdrowia. Degustowały także różne rodzaje czekolad .Dzieci nie kryły zadowolenia i przypuszczamy, że chciałyby, aby tak słodkie święta były obchodzone każdego dnia. To był bardzo udany dzień. Serdecznie dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za tak atrakcyjne zajęcia.
Autor: B. Padiasek