wtorek, kwiecień 23, 2019

Aktualizacja: piątek, 05.04.2019 r.

Perełki z grupy II obchodzą Święto Drzewa

W dniu 10.10.2018 r., Perełki z grupy II z nauczycielkami – Magdaleną Bagińską i Elżbietą Wysocką z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy obchodziły Międzynarodowe Święto Drzewa. Zajęcia poprzedzone były rozmową nt. idei święta oraz, jak ważna jest postawa proekologiczna i dbanie o jak największe nasadzanie drzew.  Nauczycielki połączyły święto z obchodami Europejskiego Code Week. Dzieci kodowały drzewo za pomocą swoich stópek i rączek pomalowanych farbami plakatowymi w kolorach jesiennych, a potem układały z puzzli ozobotowych – drzewo owocowe i kasztanowe, w których wstawiały sekwencje kodów dla ozobota, a ozobot tańczył, zatrzymywał się zbierając jabłka i kasztany.