niedziela, luty 17, 2019

Aktualizacja: czwartek, 14.02.2019 r.

Perełki z gr. 8 obchodzą Światowy Dzień Chleba

16.10 Perełki z gr. 8 z Miejskiego Przedszkola „Perełka” im. J. Brzechwy obchodziły Światowy Dzień Chleba. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia krótkiego filmiku edukacyjnego, który był inspiracją do wspólnego ułożenia historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci dowiedziały się, jak kiedyś wyglądało sianie zboża i młócenie zanim pojawiły się maszyny rolnicze, ułatwiające prace rolnikom. Następnie każde dziecko mogło spróbować różnych rodzajów chleba np. ze słonecznikiem, wieloziarnistego, żytniego itp. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że życie bez chleba byłoby trudne, gdyż towarzyszy on nam każdego dnia podczas różnych posiłków. W dalszej części dnia Perełki wykonały własne bułeczki z przygotowanej masy solnej. Podsumowaniem dnia o chlebie była wycieczka do piekarni „Karmelek”, w której mogły zobaczyć różne rodzaje pieczywa oraz słodkie wypieki.
Autor: E. Kil, E. Olszewska