niedziela, luty 17, 2019

Aktualizacja: czwartek, 14.02.2019 r.

Perełki z Grupy II z nagrodą Ogólnopolskiego Programu

Perełki z grupy II z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, z nauczycielką Elżbietą Wysocką, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie ,,5 wyzwań… 5 dni..”. Konkurs zorganizowany przez EduSense i Kodowanie na dywanie. Przez 5 dni, Perełki realizowały zadania offlinowe i offinowe, z wykorzystaniem mini mat edukacyjnych i robotów edukacyjnych – ozobotów. Zadania realizowane były w ramach obchodów Code Week, czyli Europejskiego Święta Kodowania 2018. Perełki wykonały szereg zadań wg. scenariuszy. #UczymyDzieciProgramowac #KodowanieNaDywanie #EduSense #CodeWeekPLChallenge2018. Za dużą aktywność Perełki  zostały laureatami. Otrzymały nagrodę, jako jedne z 8331 dzieci, które wzięły w nim udział. Krążki matematyczne do maty do kodowania, czyli zestaw 175 dwustronnych krążków (cyfry, strzałki kierunkowe, symbole obrotów, start, stop, działania matematyczne, figury geometryczne, podnieś, upuść, pętla) - pomoc dydaktyczna, która pozwala w ciekawy sposób aranżować wiele aktywności i zabaw okołoprogramistycznych.
Brawo Perełki. Życzymy dalszych sukcesów.
 20181113 112451