niedziela, luty 17, 2019

Aktualizacja: czwartek, 14.02.2019 r.

Barbórka u Perełek z grupy II

W dniu 4. 12.2018 nauczycielki Magdalena Bagińska i Elżbieta Wysocka obchodziły razem z dziećmi z grupy II z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy Święto Górników, czyli Barbórkę. Na początek dzieci dowiedziały się o patronce Barbarze, potem analizowały  przysłowie ,,Gdy Barbórka po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie". Następnie poznanie specyfikę i narzędzia pracy górników.  Dzieci mogły dziś brudzić ręce węglem do woli. Nie mogło zabraknąć kodowania oczywiście. Czapki z kubeczków - układanie wg. wzoru. na mini matach. Dzieci wykonały również  górnicze czapki.