niedziela, luty 17, 2019

Aktualizacja: czwartek, 14.02.2019 r.

Perełki z grupy II programują na wirtualnej macie Akademii EduSense

Wychowankowie z grupy II z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy z  nauczycielką Elżbietą Wysocką wykorzystują do nauki programowania, wirtualną matę do kodowania. Wirtualna mata do kodowania to bezpłatna aplikacja internetowa. Narzędzie może być używane na komputerze, tablecie, rzutniku, czy tablicy interaktywnej. Można wykorzystać cyfry, strzałki, literki i wiele innych symboli w formie kompletnych zestawów matematycznych i humanistycznych. Wirtualna mata do kodowania przygotowana została przez firmę EduSense i Perełki z grupy II wykorzystują ją do zajęć z nauki programowania i kodowania. Tym razem - serduszko miłości dla misia z wykorzystaniem Wirtualnej Maty - Perełki po raz pierwszy doświadczyły zabawy na ekranie multimedialnym i z wirtualną matą. Było trochę wysoko sięgnąć i klikać, ale ławeczka im pomogła. Było ,, wow" - mata na ekranie, taka jak na dywanie i po raz pierwszy - temat trudny - oś współrzędnych, czyli lustrzane odbicie. Poradziły sobie cudnie. Superowe zajęcia. Dziękujemy firmie EduSense – Rafałowi Mitkowskiemu i Kodowaniu na dywanie – Ani Świć, za wzbogacenie i uatrakcyjnienie naszych Perełkowych zajęć z kodowania i programowania.