wtorek, marzec 26, 2019

Aktualizacja: niedziela, 24.03.2019 r.

Perełki z grupy II poznają zawód prawnika

Dzieci z grupy II z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy w ramach cyklu "Poznajemy zawody rodziców" uczestniczyły w spotkaniu z Magdaleną Karaczun. Pani Magdalena - mama Frania, opowiedziała Perełkom o pracy prawnika. Ciężkie kodeksy zostały przejrzane od A do Z, a deski i prawdziwego sędziowskiego młotka też nie zabrakło - każdy przypieczętował ważne postanowienie ,,sądu”. Dzieci zobaczyły jak wygląda toga, prowadziły symulacje problemów, które pomaga rozwiązać radca prawny i tak oto z trudnego do wytłumaczenia tematu wyklarowała się zrozumiała i pouczająca lekcja. Na koniec spotkania - niespodzianka – pani Magdalena przekazała gry edukacyjne dla całej grupy. Spotkanie zorganizowała nauczycielka Magdalena Bagińska.

Dziękujemy pani Magdalenie Karaczun za atrakcyjne zajęcia.