wtorek, marzec 26, 2019

Aktualizacja: niedziela, 24.03.2019 r.

Wizyta strażników miejskich w grupie VI

Strażnicy Miejscy w Perełce uczyli o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw na dworze.

Z inicjatywy nauczycielek Małgorzaty Polcyn i Beaty Bednarowicz w dniu 13-go lutego odbyło się w Miejskim Przedszkolu „Perełka” im. J. Brzechwy spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej- starszym Spec. Magdaleną Milewską i młodszym strażnikiem Tomaszem Oleksa.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat zagrożeń płynących podczas zimowych zabaw w nieodpowiednich miejscach. Pomocnikiem naszych gości była znana postać z bajki Spongebob. Zima to czas beztroskich zabaw na białym puchu. Młodsza część dziecięcej populacji, zazwyczaj lubuje się w zjazdach na sankach, jeżdżeniu na łyżwach czy chociażby lepieniu bałwana. Czyli na pierwszy rzut oka, są to bezpieczniejsze aktywności, jednak i podczas takich zabaw dochodzi do wypadków, których skutki dla rozbrykanych dzieciaków, są tragiczne. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci jak należy zachowywać się podczas tych zabaw i w jakich miejscach bezpiecznie się bawić. Podstawowe wskazówki, do których należy się stosować to:
1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno nikomu trafiać w twarz.
2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto.
3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni czy torów, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód lub pociąg.
4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach.
            Dzieci z ciekawością słuchały i zadawały liczne pytania. To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie.
Autor: M. Polcyn