wtorek, kwiecień 23, 2019

Aktualizacja: piątek, 05.04.2019 r.

Perełki z grupy II w obchodach DBI z Uczymy Dzieci Programować

Perełki z grupy II  przyłączyły się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem ,,Działajmy razem”. Zajęcia edukacyjne odbyły się na podstawie materiałów opracowanych w programie Uczymy Dzieci Programować - ,,W internecie może być bezpiecznie",  zorganizowanym przez EduSense i Kodowanie na Dywanie. W ramach tych zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach offinowych - oglądały bajkę ,,Mój przyjaciel Necio", tworzyły sieć inernetową z wykorzystaniem kolorowej włóczki, klasyfikowały urządzenia związane z internetem, układały na macie edukacyjnej tablet wg. wzoru. Perełki uczestniczyły również w zabawach offline z wykorzystaniem robotów edukacyjnych - ozobot - tworzyły ,,trasy - sieć internetową dla ozobotów”. Zasady bezpiecznego korzystania z internetu, bo taki był cel zajęć, zostały opanowane.
Autor: E. Wysocka