wtorek, kwiecień 23, 2019

Aktualizacja: piątek, 05.04.2019 r.

,,Perełki” z grupy VI z wizytą u stomatologa

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, dnia 21.03.2019 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani stomatolog Anna Wysocka przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie, pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki” oraz bajki ,,O smoku, który jadł ciasteczka” . Każde dziecko mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały cukierki bez cukru i kolorowe balony.

Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mam nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego

Autor: M. Polcyn