piątek, październik 18, 2019

Aktualizacja: czwartek, 17.10.2019 r.

Perełki z grupy II obchodzą Dzień Świadomości Autyzmu

2.04.2019 dzieci z grupy II z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, z nauczycielkami Elżbietą Wysocką i Magdaleną Bagińską  przyłączyły się do akcji obchodów Dnia Świadomości Autyzmu. Dzień przebiegał w kolorze niebieskim. Dzieci i panie ubrane na niebiesko. Najpierw oglądanie bajki ,,Podróż Marii” i przybliżenie dzieciom zaburzenia, jakim dotknięte są osoby ze spektrum autyzmu. Zapoznanie dzieci z jakimi problemami spotykają się osoby dotknięte autyzmem. Układanie loga, hasła na wirtualnej macie EduSense, praca plastyczna, serduszko dla osób z autyzmem, a także wyjaśnienie pojęcia ,,Zespół Aspergera” Wszystkie działania w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami z autyzmem i uczenie dzieci od najmłodszych lat, że "inność" znaczy "wyjątkowość", którą warto poznać, polubić czy po prostu zaakceptować.