piątek, wrzesień 18, 2020

Aktualizacja: środa, 16.09.2020 r.

Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji prowadzonych na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Inicjatywa ma swoje korzenie już w latach 70. XX wieku. Święto obecnie obchodzone jest w 192 krajach świata. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Każdego roku Dniu Ziemi towarzyszy inne hasło przewodnie. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem „Działanie na rzecz klimatu”. Oto efekty pracy Naszych Przedszkolaków!

szkolapamieta.logo