wtorek, lipiec 23, 2019

Aktualizacja: niedziela, 21.07.2019 r.

Perełki obchodzą Dzień Zdrowego Śniadania

Zdrowe śniadanie to najlepszy początek dnia. Jeszcze przed wyjściem do pracy czy szkoły warto zainwestować w porządne „paliwo” dla naszego organizmu. Ta zasada dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Niestety wiele z nich rozpoczyna zajęcia w szkole i przedszkolu bez spożycia w domu pierwszego posiłku, lub zadowalając się „słodkimi chrupkami”. Często później są ospałe, mają problemy z koncentracją i trudniej radzą sobie z emocjami.

A wystarczy tak niewiele!

Dzień Zdrowego Śniadania, przypadający 8 listopada to doskonała okazja, żeby porozmawiać z dziećmi o tym najważniejszym posiłku dnia.

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy postanowiły w tym dniu dołączyć do akcji. Na pierwsze śniadanie Perełki we wszystkich grupach przygotowały owsiankę z owocami oraz kanapki z jajkiem, żółtym serem, szynką, szczypiorkiem oraz świeżą papryką. Każdy robił takie kanapki, na jakie miał ochotę. Natomiast na drugie śniadanie przygotowały koktajl z jogurtu naturalnego i truskawek. Pyszota. Dokładkom nie było końca.

Oczywiście w przygotowaniach tych zdrowych śniadań nie mogło zabraknąć pomocy rodziców, pracowników kuchni, intendentki oraz pań salowych,  którym serdecznie dziękujemy.

N-lki Perełki: Elżbieta Wysocka, Bożena Padiasek