wtorek, maj 30, 2017

Aktualizacja: poniedziałek, 29.05.2017 r.

Perełki poznają Dasha i Dota
W dniu 1.02.2017 r w czasie ferii dzieci z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy miały okazję poznać Dasha i Dota, roboty zakupione z inicjatywy dyrektora - Anny Birgiel, które uzupełniają realizację programu Mistrzowie Kodowania Junior, zorganizowanego przez Samsung Elctronics Polska.
Dash i Dot to sympatyczne roboty, które dają nieograniczone możliwości zabawy dzięki darmowym aplikacjom i dołączonym akcesoriom. Najważniejsze jednak, że dzieci bawiąc się nimi jednocześnie uczą się bardzo ważnych rzeczy  – programowania, algorytmów, logicznego myślenia. A wszystko to w najlepszy z możliwych sposobów – poprzez zabawę.

W zestawie Dash pełni rolę interaktywnego robocika który mówi, reaguje na otoczenie, zmienia światła, słucha itp. Dot to mózg, który również wiele potrafi, ale jest bardziej stateczny w swoich zachowaniach. Cała zabawa zaczyna się w momencie kiedy obudzimy Dasha, wtedy zaczyna się rozglądać, wita nas kilkoma formułkami i zachowuje się jak żywa zabawka. Z wyglądu przypomina trzy połączone ze sobą kule do bilarda ale nie przeszkadza mu to w bardzo żwawym i szybkim poruszaniu się. Dot po włączeniu zachowuje się jak dziecko, chce się przytulać itp.
Zajęcia z pokazaniem możliwości robotów przygotowały uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2, absolwentki naszego przedszkola, Maja i Lena Żakowicz z nauczycielką Justyną Kozicką.
Perełki dziękują za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.