wtorek, marzec 19, 2019

Aktualizacja: niedziela, 03.03.2019 r.

Perełki z wizytą na Kmisariacie Policji

Dnia 29 września 2016r. Przedszkolaki z gr. V Miejskiego Przedszkola „Perełka” im. J. Brzechwy z inicjatywy nauczycielki M. Polcyn oraz przy współpracy pani Emilii Michalskiej - mamy Oskara odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu.

Podczas wizyty, dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów. Zwiedziły dyżurkę, cele oraz miejsce, w którym policjanci zdejmują od podejrzanych odciski palców. Miały możliwość poznania pracy na dyżurce, w wydziałach, poznały psa policyjnego - Luisa. Dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się na drodze, podczas kontaktów z nieznajomymi i groźnymi zwierzętami, utrwaliły numery alarmowe do służb porządkowych. Pani policjant Agata Jonik przekazała dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówiła o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

Ogromną frajdą dla dzieci było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, który miał włączone „koguty i syrenę” oraz odciski palców.

Jak co roku wizyta na Komisariacie, dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i niejeden przedszkolak zapytany: Kim będzie, gdy dorośnie?, oczywiście odpowiada: Policjantem! Dziękujemy! Na zakończenie wspaniałej wycieczki dzieci od pani Emilii Michalskiej dostały cukierki.

N-elka Perełki: M. Polcyn