niedziela, sierpień 25, 2019

Aktualizacja: niedziela, 21.07.2019 r.

Perełki utrwalają zasady ruchu drogowego

W dniach 5 i 6 października 2016 r. sala grupy V w Miejskim Przedszkolu Perełka im. Jana Brzechwy zamieniła się w ulicę. Odwiedzili nas Strażnicy Miejscy – pan Jan Falaciński i pani Magdalena Milewska. Przeprowadzili zajęcia z symulacyjną ulicą. Były dwa pasy ruchu, chodniki, przejście dla pieszych, sygnalizacja świetlna, samochody, piesi. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć dzieciom poprzez działania praktyczne, zasady ruchu drogowego. Samochody jeździły, sygnalizacja działała, piesi przechodzili przez ulicę. Dzieci poprzez ćwiczenia utrwaliły sobie: co oznaczają kolory sygnalizacji, jak przechodzimy przez ulicę, jak zachowujemy się podczas przejazdu samochodów uprzywilejowanych oraz jak oznakowane jest przejście dla pieszych. Nie zabrakło również uświadomienia dzieci na temat niepożądanych zachowań podczas poruszania się po drogach. Największą jednak frajdę i furrorę zrobiła oczywiście możliwość kierowania pojazdem. Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązywały quiz drogowy i otrzymały obrazki do kolorowania związane oczywiście z ruchem drogowym.
Dziękujemy Panu Janowi Falacińskiemu  i Pani Magdzie Milewskiej za poświęcony czas i przygotowanie atrakcyjnych zajęć.