wtorek, wrzesień 17, 2019

Aktualizacja: piątek, 06.09.2019 r.

Perełki odwiedził Komendant Straży Pożarnej

We wtorek 08.11.2016 Perełki z gr. VII gościły Komendanta Straży Pożarnej – Marka Markowskiego.
Podczas spotkania Strażak przypomniał przedszkolakom zasady bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia. Poinformował jak należy zachować się, gdy poczujemy dym oraz zauważymy niebezpieczną sytuację w pobliżu nas np. wypadek, pożar, uwięzione na drzewie zwierzę, itp. Zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznej ewakuacji – omówił znaki ewakuacyjne znajdujące się w Sali przedszkolnej. Uczulił dzieci nt. konieczności dbania nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również osób, które przebywają w pobliżu nas.

Ponadto w zawiązku z rozpoczętym sezonem grzewczym, Komendant przekazał dzieciom ważne informacje nt. "cichego zabójcy”– wyjaśnił Perełkom, co to jest czad i jak bardzo jest niebezpieczny dla naszego życia. Wręczył przedszkolakom ulotki informacyjne, które powinni przekazać osobom dorosłym w celu zapoznanie się z ważnymi informacjami nt. czadu.

W pewnym momencie, niespodziewanie w Sali przedszkolnej pojawiły się kłęby dymu (sztucznego, niegroźnego dla zdrowia) – obserwując zachowanie dzieci - Komendant jeszcze raz wspólnie z nimi przypomniał, jak w takiej sytuacji należy zareagować.

Podczas spotkania ze strażakiem nie mogło zabraknąć oczywiście możliwości zmierzenia kasku strażackiego – wszystkie Perełki z wielką radością i dumą wkładały go sobie na głowę.

Dziękujemy Komendantowi p. Markowi Markowskiemu za poświęcony czas i wzbogacenie wiedzy przedszkolaków nt. bezpieczeństwa.
N-elka Perełki: E. Kil