sobota, maj 25, 2019

Aktualizacja: środa, 22.05.2019 r.

Perełki z gr. VII z wizytą w Straży Pożarnej

W piątek 19 maja Perełki z gr. VII odwiedziły strażaków. Przywitał nas pan Marek Markowski – Komendant Straży Pożarnej. Już na samym początku zostaliśmy przeegzaminowani ze znajomości numerów alarmowych i sytuacji, w których należy z nich korzystać. Z rozmowy z dziećmi wynikało, że praca strażaka kojarzy im się najczęściej z gaszeniem pożarów. Z zaciekawieniem wysłuchały więc opowiadania o działalności ratowniczej strażaków: likwidowaniu zagrożeń o charakterze chemicznym, czy ewakuowaniu ludności i zwierząt z zagrożonego terenu. Perełki uważnie przyglądały się wyposażeniu samochodu strażackiego. Przekonały się, jak ciężki sprzęt muszą dźwigać strażacy podczas akcji. Przedszkolaki odważnie, pokonując własne lęki uczestniczyły w wybranych, codziennych działaniach strażaków. Ogromną frajdę i niezapomniane przeżycie sprawiło gaszenie pożaru w atrapie domu prawdziwym wężem strażackim. To była bardzo pouczająca wycieczka. Dziękujemy pani Elwirze Romejko – mamie Gabrysia - za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Perełki z grupy VII wraz z nauczycielkami pozdrawiają wszystkich Strażaków i życzą im dużo szczęścia, bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji.

Autor: E. Olszewska