sobota, lipiec 11, 2020

                                                                                                       Aktualizacja: czwartek, 09.07.2020 r.

logo

Inicjatywa społeczna w Perełce

Miejskie Przedszkole Perełka otrzymało dofinansowanie inicjatywy społecznej "Poprawa bezpieczeństwa placu zabaw”. Pierwsze prace wykonaliśmy z pomocą rodziców, dziadków, babć. W dniu 23 czerwca na plac wjechała koparka, która zdemontowała stare urządzenia i wyrównała plac. Dwie wywrotki ziemi rozplantowali rodzice., którzy także pomogli przy załadowaniu złomu i jego wywózce. Następnie zostało przeniesione jedno urządzenie i wkopane w nowym miejscu. Pomimo niesprzyjającej pogody pracowali od godziny 8 do godziny 19. W dniu 26 czerwca rodzice ponownie stawili się do prac przy zasiewaniu terenu trawą i utwardzaniu walcem.

Dyrektor Perełki –  Anna Birgiel oraz cała społeczność przedszkola ogromnie dziękują wszystkim naszym Perłom za wykonanie ogromnej pracy i poświęcony czas.

W szczególności dziękujemy:
- pani Agnieszce Pietrowicz, państwu Dojniom, panu Pawłowi Wołk, Zbigniewowi Karwowskiemu, Danielowi Rutkowskiemu, Markowi Zacharewiczowi, Grzegorzowi Borzymowi, Grzegorzowi Sawickiemu, Pawłowi Wardzińskiemu, Maciejowi Marcinkiewiczowi, Arkadiuszowi Grzybowi, Michałowi Łompiesiowi, Markowi Markowskiemu oraz naszemu konserwatorowi Andrzejowi Komosie.
Autor: E. Wysocka


Perełki z gr. VII z wizytą w Straży Pożarnej

W piątek 19 maja Perełki z gr. VII odwiedziły strażaków. Przywitał nas pan Marek Markowski – Komendant Straży Pożarnej. Już na samym początku zostaliśmy przeegzaminowani ze znajomości numerów alarmowych i sytuacji, w których należy z nich korzystać. Z rozmowy z dziećmi wynikało, że praca strażaka kojarzy im się najczęściej z gaszeniem pożarów. Z zaciekawieniem wysłuchały więc opowiadania o działalności ratowniczej strażaków: likwidowaniu zagrożeń o charakterze chemicznym, czy ewakuowaniu ludności i zwierząt z zagrożonego terenu. Perełki uważnie przyglądały się wyposażeniu samochodu strażackiego. Przekonały się, jak ciężki sprzęt muszą dźwigać strażacy podczas akcji. Przedszkolaki odważnie, pokonując własne lęki uczestniczyły w wybranych, codziennych działaniach strażaków. Ogromną frajdę i niezapomniane przeżycie sprawiło gaszenie pożaru w atrapie domu prawdziwym wężem strażackim. To była bardzo pouczająca wycieczka. Dziękujemy pani Elwirze Romejko – mamie Gabrysia - za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Perełki z grupy VII wraz z nauczycielkami pozdrawiają wszystkich Strażaków i życzą im dużo szczęścia, bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji.

Autor: E. Olszewska


Perełki na Pikniku Mundurowym w ramach współpracy placówek edukacyjnych z terenu miasta Ełk

8 czerwca 2017r. najstarsze grupy V;VI;VII;III z Miejskiego Przedszkola "Perełka" uczestniczyły w Pikniku Mundurowym, którego celem było podniesienie wartości patriotycznych wśród dzieci. Dzieci w czasie imprezy miały okazję zapoznać się z zadaniami osób pracujących w służbach mundurowych. Uczestniczyły w pokazie musztry wojskowej. Z bliska mogły zobaczyć sprzęt, jakiego używają w pracy żołnierze, strażacy, policjanci, czy też straż miejska.

Dzieci chętnie zakładały kamizelkę kuloodporną, hełm z noktowizorem, sprawdzały jak ciężkie są karabiny. Uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy, a następnie pod bacznym okiem ratowników medycznych, samodzielne mogły wykonać sztuczne oddychanie, oczywiście na fantomie. Kolejną atrakcją było podnoszenie sprawności fizycznej przez dzieci poprzez uczestnictwo w różnorodnych konkurencjach sportowych. Po wyczerpujących konkurencjach, dzieci mogły odpocząć oczekując na pomalowanie twarzy. Na zakończenie każdy uczestnik imprezy otrzymał dyplom za aktywny udział.
Dzieci wróciły szczęśliwe z wrażeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Autor: B. Padiasek


 

Perełki obchodzą Dzień Zdrowego Śniadania

Zdrowe śniadanie to najlepszy początek dnia. Jeszcze przed wyjściem do pracy czy szkoły warto zainwestować w porządne „paliwo” dla naszego organizmu. Ta zasada dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Niestety wiele z nich rozpoczyna zajęcia w szkole i przedszkolu bez spożycia w domu pierwszego posiłku, lub zadowalając się „słodkimi chrupkami”. Często później są ospałe, mają problemy z koncentracją i trudniej radzą sobie z emocjami.

A wystarczy tak niewiele!

Dzień Zdrowego Śniadania, przypadający 8 listopada to doskonała okazja, żeby porozmawiać z dziećmi o tym najważniejszym posiłku dnia.

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy postanowiły w tym dniu dołączyć do akcji. Na pierwsze śniadanie Perełki we wszystkich grupach przygotowały owsiankę z owocami oraz kanapki z jajkiem, żółtym serem, szynką, szczypiorkiem oraz świeżą papryką. Każdy robił takie kanapki, na jakie miał ochotę. Natomiast na drugie śniadanie przygotowały koktajl z jogurtu naturalnego i truskawek. Pyszota. Dokładkom nie było końca.

Oczywiście w przygotowaniach tych zdrowych śniadań nie mogło zabraknąć pomocy rodziców, pracowników kuchni, intendentki oraz pań salowych,  którym serdecznie dziękujemy.

N-lki Perełki: Elżbieta Wysocka, Bożena Padiasek


 

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

spz1

PPZ 2

szkolapamieta.logo